Blog

Jakie rolety najlepiej sprawdzą się w sypialni?

Sypialnia to dla wielu z nas miejsce odosobnienia, dlatego każdy stara się, aby była jak najbardziej komfortowa i przytulna. W komfortowym wypoczynku pomogą nam rolety wewnętrzne, które coraz częściej zastępują ciężkie zasłony, ponieważ są bardziej praktyczne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Jakie rolety są odpowiednie do sypialni?

Odpowiedź na pytanie, które rolety okienne są lepsze do sypialni, zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy korzystniejsze będą rolety materiałowe poziome, czy pionowe. Jeśli twój wybór padł na tę drugą opcję, ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar konstrukcji. Jeśli preferowane są konstrukcje poziome, należy wziąć pod uwagę, że będą one wyglądać bardziej harmonijnie w małych pomieszczeniach, pod warunkiem, że odcień zostanie odpowiednio dobrany, co będzie pasować do ogólnego zestawu kolorów całego pokoju. Większość osób decyduje się na żaluzje poziome. Przyciągają kupujących niewielkimi rozmiarami, możliwością zmiany stopnia doświetlenia przestrzeni oraz dużym wyborem użytych materiałów: plastiku, aluminium, drewna, tkaniny czy bambusa. Dzięki tak różnorodnym materiałom żaluzje poziome można dopasować do każdego wystroju pomieszczenia.

Rolety a materiał

Jednym z najczęstszych wyborów są rolety dzień noc wykonane z materiału. Mogą mieć różną gęstość, co pozwala wybrać pożądaną opcję dla okien i chronić przed słońcem. Ponadto są przyjazne dla środowiska i dość łatwe do czyszczenia. Wiele z proponowanych nowoczesnych opcji może mieć dodatkowe funkcje, takie jak: utrzymywanie i utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu, zmniejszanie poziomu hałasu. W sklepach znajdziemy też konstrukcje bambusowe i drewniane. Dzięki właściwemu i mądremu wyborowi otrzymujesz praktyczną i stosunkowo niedrogą opcję rolet, które mogą idealnie chronić przed promieniami słonecznymi o poranku. W przypadku okien niestandardowych należy zdecydować się na rolety na wymiar.

Producenci wykonują listwy materiałowe z materiałów o splocie bawełnianym, poliestrowym i żakardowym. Każdy z tego typu listew impregnowany jest specjalnymi związkami o właściwościach odpychających. Z biegiem czasu wierzchnia warstwa takich żaluzji jest zmywana, a produkt traci swoje właściwości. Plastikowe listwy są uważane za szczególnie higieniczne. Nie boją się częstego czyszczenia, nie chłoną brudu. Drewniane lamele są przyjazne dla środowiska. Są odporne na ścieranie i trwałe dzięki specjalnej powłoce, która jest na nich stosowana. To drogi produkt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Aluminiowe lamele wspaniale prezentują się na oknie sypialni i nie niszczą się pod wpływem promieni słonecznych.

roleta dachowa kaseta

Najlepsze odcienie rolet

Nowoczesne technologie pozwalają na takie dobranie odcienia rolet, który idealnie wpasuje się we wnętrze sypialni. To, które rolety są lepsze w sypialni, a także wybór ich koloru zależy od wielu czynników:

• kolory dominujące w sypialni,

• obowiązki funkcjonalne przypisane do pracy obiektu (pełne lub częściowe zaciemnienie),

• ogólna wielkość sypialni, a zwłaszcza otwarcie okna.

Ogólna zasada mówi, że roleta powinna albo być utrzymana w podobnym tonie jak większość sypialni lub w stanowić jego ostry kontrast.

Statystyki naszej działalności

27

Lata

Istniejemy na rynku

30

Tyś.

ZAMONTOWANYCH OSŁON OKIENNYCH

10

Tyś.

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW