Blog

Dlaczego warto wybrać plisy okienne do zacieniania pomieszczeń?

Wszelkiego rodzaju przesłony okienne mają ograniczać dopływ światła słonecznego do wnętrz mieszkalnych czy biurowych. Chronią one przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale i zapewniają prywatność, kiedy tylko jest ona wymagana. W sklepach do wyboru mamy wiele różnych osłon okiennych, ale szczególnie dużo zalet mają plisy okienne. Sprawdźmy, czym one są i dlaczego warto je rozważyć przy wyborze przesłon okiennych.

Plisy na oknach, czyli co?

Plisy zaciemniające, nazywane również po prostu plisami, to w istocie rolety plisowane, które tym różnią się od zwykłych rolet, że mają postać symetrycznej harmonijki. Montuje się je wewnątrz pomieszczeń, w świetle szyby. Montaż może być inwazyjny lub bezinwazyjny. Dowolnie można je odsłaniać i zasłaniać, od góry i od dołu, dlatego okno jest przesłonięte dzięki nim w takim stopniu, w jakim tego potrzebujemy. Plisy na okna można regulować przy pomocy sznurków, poruszając je w górę lub w dół.

roleta plisy

Atuty takiego rozwiązania

Dlaczego powinniśmy rozważyć możliwość wykorzystania plis zaciemniających w swoim domu? Przede wszystkim dlatego, że mają one absolutnie wszechstronne zastosowanie. Są stylowe, wpisują się w aranżację wnętrz w stylu klasycznym, ale i nowoczesnym. Możemy wybierać spośród różnych tkanin, z jakich wykonane są plisy. Wrocław jest miastem, w którym możemy je zamówić i kupić na wymiar. Dostępne są osłony okienne – w tym plisy dzień noc z materiałów dekoracyjnych, o ciekawej fakturze, jak i tradycyjnych, które mają różny stopień przepuszczalności światła.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wybieramy grubość, kolorystykę oraz typ tkaniny, z jakich wykonane są plisy. Przy grubszych, tkanych materiałach, nie będą one przepuszczały promieni słonecznych. Sprawdzą się w sypialni, ale i w gabinecie czy w pokoju dziecięcym, a nawet w łazience i w biurze.

Do klasycznych okien o standardowych wymiarach, ale nie tylko – plisy w oknach zamontujemy także i wtedy, gdy chcemy zaciemnić pomieszczenia zaaranżowane na strychu czy na poddaszu. Można je stosować do osłony okien dachowych o właściwie dowolnym kształcie czy rozmiarze. Umożliwiają one zacienienie pomieszczeń, ale i regulowanie ciepła przenikającego do wnętrz wraz z promieniowaniem słonecznym. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługują plisy do okien nazywane plastrem miodu, ponieważ mają one właściwości termoizolacyjne. Wynika to z ich charakterystycznej budowy – materiał jest połączony w podwójny sposób, przez co powstają pomiędzy jego warstwami przestrzenie wypełnione powietrzem. Wewnętrzna część bywa pokryta srebrną powłoką, dla zwiększenia zdolności plisy do odbijania światła, co pozwoli na zmniejszeniem intensywności nagrzewania pomieszczeń.

Statystyki naszej działalności

27

Lata

Istniejemy na rynku

30

Tyś.

ZAMONTOWANYCH OSŁON OKIENNYCH

10

Tyś.

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW