Blog

Jak zapewnić zasłonięcie okien dachowych?

Okna dachowe mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają dobrze doświetlić pomieszczenia znajdujące się na górnej kondygnacji budynku mieszkalnego, na poddaszu użytkowym. Pokoje ze skosami i oknami połaciowymi można w ciekawy sposób zaaranżować, a jednym z elementów takiej aranżacji mogą być żaluzje czy rolety okienne wewnętrzne. Jakie rolety w takim przypadku najlepiej wykorzystać?

Możliwe rozwiązania

Zasadniczo do okien dachowych, czyli zamontowanych pod pewnym kątem w połaci dachu, nie można zastosować zwyczajnych rolet wewnętrznych przeciwsłonecznych. Wszystko dlatego, że tkanina nie będzie przylegała do szyby, ale zwisała w dół. W efekcie nie zapewnią one żadnej ochrony przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

Jednak są i takie rozwiązania, które umożliwiają estetyczne, wręcz dekoracyjne zasłonięcie okien dachowych. Można przy tym zastosować dachowe rolety okienne wewnętrzne. Rodzajów takich rolet jest wiele. Mogą to być:

  • rolety – żaluzje aluminiowe.
  • rolety tkaninowe dachowe, wyposażone w odpowiedni mechanizm sprężynowy.
  • rolety materiałowe plisowane, z poziomymi listwami.

W naszym sklepie kupić można odpowiednie rolety materiałowe. Zasadniczo w naszej ofercie osłony okienne znajdują się różnego rodzaju rolety.

roleta dachowa

Czym różnią się różnią się rolety dachowe od rolet wewnętrznych zaciemniających?

Rolety dachowe to w istocie rolety materiałowe, które przeznaczone są do zastosowania we wszystkich typach okien, a także pod każdym kątem ich ułożenia, nawet i pionowo. Wszystko dlatego, że w odróżnieniu od swoich tradycyjnych odpowiedników mają mechanizm sprężynowy, który pomimo braku bocznych prowadnic i kasetek, utrzymuje roletę w jej odpowiednim, pożądanym położeniu. Do montażu takich rozwiązań wykorzystujemy specjalne zaczepy.

Takie rolety dachowe dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dlatego można dopasować ich styl do indywidualnych wymagań klienta oraz do aranżacji całego pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć.

W przypadku zwykłych rolet materiałowych nie ma mechanizmu sprężynowego, który przy montażu na oknach dachowych zapewnia roletom napięcie i przyczepność do szyby. Pozwala także na otwarcie ramy bez składania arkusza tkaniny, z jakiego wykonana jest roleta. To rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przypadkach.

Statystyki naszej działalności

27

Lata

Istniejemy na rynku

30

Tyś.

ZAMONTOWANYCH OSŁON OKIENNYCH

10

Tyś.

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW