Blog

Jakie rolety wybrać do domu?

Liczba dostępnych rozwiązań do zacieniania okien w domach i mieszkaniach cały czas się powiększa. Pojawiają się nowe sposoby na to, by ograniczać dostęp światła słonecznego do domu i zapewnić sobie maksymalną prywatność we wnętrzach mieszkalnych. Można do tego celu wykorzystać różnego rodzaju rolety. Które sprawdzą się najlepiej w Twoim domu?

Dlaczego warto wybrać rolety?

Niezależnie od tego, czy wybierasz dla siebie system osłony okien w postaci rolet materiałowych czy rolet dzień i noc, mają one wiele atutów, które nie można przypisać np. do konkurencyjnych żaluzji. Choć zarówno rolety, jak i żaluzje spełniają te same zadania, to te pierwsze produkowane z tkanin naturalnych lub z domieszką włókien syntetycznych mają tę zaletę, że nie nagrzewają się łatwo. Można regulować ilość światła, jakie wpada do pomieszczenia za ich pomocą. Pytanie tylko, które rolety spełnią zróżnicowane oczekiwania domowników?

Rolety na dzień i noc

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się rolety zewnętrzne typu dzień i noc. Łączą one w sobie zalety rolet i żaluzji. Ich konstrukcja jest specyficzna, ponieważ złożone są z poziomych pasów materiałów, różniących się między sobą stopniem przepuszczalności oświetlenia naturalnego. Można je całkowicie zaciągnąć i ograniczyć do minimum przenikanie promieniowania słonecznego, ale jednocześnie po podniesieniu doświetlimy wnętrze. Kiedy pozostawione zostaną bardziej przepuszczalne fragmenty materiału, uzyskamy pożądany w wielu sytuacjach półcień. Ich zaletą jest to, że mogą być efektowną dekoracją okien, ponieważ dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Rolety wolnowiszące czy kasetowe?

Rolety mogą być oferowane w wariancie wolnowiszącym lub w estetycznej obudowie kasetowej. Tradycyjne rolety materiałowe wolnowiszące charakteryzują się odsłoniętym wałkiem z tkaniną i są one wybierane przez wzgląd na wygodę. W systemie tym łatwo montować rolety wewnętrzne w dowolnym miejscu – nad oknem do ściany, do sufitu, a nawet na skrzydle okna.

Natomiast zupełnie inne są wykonywane zwykle jako rolety na wymiar – rolety kasetowe. Tkanina, z której są zrobione, nie kurzy się i nie brudzi, kiedy okno jest odsłonięte, ponieważ jest schowana w kasecie. W obu przypadkach – rolet w kasecie i wolnowiszących można wybrać rolety okienne standardowe lub przeznaczone do okien dachowych.

Statystyki naszej działalności

27

Lata

Istniejemy na rynku

30

Tyś.

ZAMONTOWANYCH OSŁON OKIENNYCH

10

Tyś.

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW