Rolety

Rolety

Kiedy zastanawiamy się nad najlepszym dla nas systemem osłony okien musimy zdawać sobie sprawę z tego, że rolety i żaluzje – często używane jako nazwy zamienne – tak naprawdę bardzo się od siebie różnią. Głównie materiałem, z którego są wykonane. Rolety Wrocław są produkowane z tkanin (naturalnych lub ich mieszanek z tkaninami syntetycznymi), dlatego nie nagrzewają się łatwo. Oprócz tego, żaluzje składają się z listewek, dzięki którym możliwe jest regulowanie ilości światła, które wpada do pomieszczenia.

Rolety – dzień i noc

Rolety dzień i noc to ciekawy rodzaj osłony okiennej, który łączy w sobie cechy rolety i żaluzji. Składają się z poziomych pasów materiału, które różnią się między sobą stopniem przepuszczalności promieni słonecznych. Jest to rozwiązanie umożliwiające swobodne dozowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła.
Rolety tego typu wybierane są przez wielu Klientów ze względu na funkcjonalność i innowacyjność, a także łatwość obsługi – reguluje się je za pomocą łańcuszka. Mogą także stanowić praktyczny system dekoracji okien – występują w szerokiej gamie kolorów, przez co każdy znajdzie rolety pasujące do siebie i swojego wnętrza. Tak jak inne rolety materiałowe Wrocław, są stosunkowo łatwe w pielęgnacji.
Oferujemy je Państwu w wariancie wolnowiszącym lub w obudowie kasetowej.

Rolety – wolnowiszące

Rolety wolnowiszące to najbardziej tradycyjny rodzaj rolet materiałowych. Charakteryzuje się tym, że wałek z tkaniną nie jest osłonięty. Często wybierany przez klientów ze względu na wygodę, gdyż w tym systemie montaż pozostawia olbrzymie pole manewru. Rolety Wrocław wolnowiszące mogą zostać zamontowane nad oknem do ściany, do sufitu, a nawet na specjalnych wieszakach na skrzydle okna.
Zaletą tych rolet jest także szeroka gama materiałów, z których są wykonane, jak również różnorodność kolorów i wzorów. Mimo różnic estetycznych, wszystkie wyposażone są w mechanizmy samohamujące i doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem nadmiaru światła.

Rolety – w kasecie

Rolety w kasecie są wybierane głównie przez klientów, którzy cenią sobie porządek i czystość. Na ich przewagę nad innymi roletami materiałowymi wpływa fakt, że tkanina, z której są zrobione, jest chroniona przed kurzem i zabrudzeniami, gdyż chowa się w ona w kasecie.
Ten rodzaj rolet posiada boczne prowadnice, które zapobiegają przed swobodnym zwisaniem i utrzymują materiał w danej pozycji – jest to ogromna zaleta w przypadku rolet uchylnych.
Wyróżnia się także rolety w kasecie przestrzenne, które znajdują zastosowanie przy nietypowych listwach szybowych i drzwiach balkonowych. Charakteryzują je prowadnice w kształcie litery C.

Rolety dachowe

Rolety dachowe to rolety materiałowe, które można stosować na wszystkich typach okien, a także pod każdym kątem ich ułożenia (nawet poziomo).
Są wyposażone w mechanizm sprężynowy, który mimo braku bocznych prowadnic i kasetki utrzymuje roletę w odpowiednim ułożeniu. Do jej montażu stosuje się specjalne zaczepy.

Rolety dachowe w kasecie DEKOLUX

System DEKOLUX przeznaczony jest do montażu na oknach dachowych, jednak od zwykłych rolet dachowych te odróżniają prowadnice z aluminium i specjalna kaseta. To – oraz zastosowanie mechanizmu sprężynowego – umożliwia zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji.

System DEKOLUX został zaprojektowany tak, by jak najlepiej chronić przed wpuszczaniem do pomieszczenia niechcianego światła i redukować prześwity.

Statystyki naszej działalności

27

Lat

Istniejemy na rynku

30

Tyś.

ZAMONTOWANYCH OSŁON OKIENNYCH

10

Tyś.

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.